Sık Sorulan Sorular Title

SSS

SIK SORULAN SORULAR

ÖDEME
Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında peşin olarak tahsil edilir. Kredi kartları geçerlidir. Kesin hesap araç tesliminde çıkarılır. Depozit ve silipler araç kontrolünden sonra iade edilir. Fiyatlarımıza KDV dahil değildir. Aylık kiralamalar dışında hava alanı merkezlerinden yapılan tüm teslimlerde şoför, yol, benzin ve diğer masraflar kiracıya aittir. 30 gün ve üzeri olan kiralamalarda şoför, yol, benzin ve diğer masraflar servisimize aittir. Araçlarda meydana gelebilecek, şoför ihmalkarlığından olmayan tüm arızalarda kiracının ek bir araç veya konaklama hakkı bulunur. Kaza durumlarında kiracının ek bir araç hakkı yoktur. İstenirse ücrete tabidir. İhtilaf halinde DÜZCE mahkemeleri ve DÜZCE icra daireleri yetkili mercidir.
KASKO BİLGİLERİ
Hür Ren A Car müşterilerinin gerek kanunların emrettiği şekilde ve gerekse tercihleri doğrultusun da sigortalanmalarını görev sayar. Bu nedenle iki tür sigortayı müşterilerinin hizmetine sunar. Birincisi; kanun gereği zorunlu sigorta kapsamında olan, diğeri ise müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda güven ve emniyeti sağlamaya yönelik isteğe bağlı sigortalar aşağıda belirtilen kasko paketleri müşterimize özel olarak hazırlanan kasko seçenekleridir. 1. STANDART KASKO PAKETİ: Yatma ücreti hariç tüm hasarı kapsar. 3. şahıslara verilen zararlar zorunlu trafik sigortası içindedir. 2. EK. KASKO PAKETİ: Yatma ücreti hariç araçta meydana gelebilecek kaporta ezikleri, lastik yarılmaları gibi küçük hasarı kapsar. İsteğe bağlıdır.
GECİKME
Kiracı kiralama süresindeki uzatma ve gecikmeleri mutlaka kiralama süresinin bitiminden minimum 12 saat önce bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde kiracı gecikme süresince oluşabilecek kira kaybını karşılamayı kabul eder. Servislerimize bildirmeksizin yapılan uzatmalarda tüm sigorta ve kasko garantileri geçersiz olup, oluşabilecek tüm hasarlardan kiracı sorumludur. Geç kalma durumlarında 2 saat için aracın ücretinin 3/1'i , 4 saat için 3/2'si, 6 saat ve üzeri için günlük fiyat uygulanır.
TRAFİK CEZALARI
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araç müşteride iken kesilen trafik cezalar müşteri tarafından ödenmediği hallerde Hür Rent A carda kalan sözleşme ile müşteriden tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir. Ödenen trafik cezaları kira süresi bitiminde mutlaka firma yetkililerine teslim edilmelidir.
SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ SINIRI
Kiracının en az iki yıllık geçerli ehliyet sahibi olması zorunludur. A 1-2 grubu araçlar için 24 yaşını, 0 1-2-3-4 grubu araçlar için 25 yaşını L 1-2 grubu araçlar için 26 yaşını doldurmuş ve en az iki yıllık yerli veya Türkiye'de geçerli yabancı sürücü belgesine sahip herkes Hür Rent A Car hizmetlerinden yararlanabilir.
KİRALAMA GENEL BİLGİLER
Kaza halinde mutlaka trafik raporu ve alkol raporu alınması ve 48 saat içinde gerekli raporların Hür rent a car ofisine ulaştırılmaması halinde doğacak tüm hasardan, masraflardan ve aracın iş kaybından kiracı sorumludur. Kaza ve arıza gibi durumlarda kiracı müdahaleden önce mutlaka firma yetkililerine bildirmekle sorumludur. Kaza halinde aracın servise girmesinden doğacak iş kaybından ve sigorta kapsamına girmeyen durumlarda (alkollü kullanım gibi) oluşacak masraflardan kiracı sorumludur. Alkollü ve sözleşmede ek sürücü kaydı olmayan kazalarda hasar bedeli ve tüm masraflar kiracıya aittir. Kullanım hatalarından ve şoför ihmalkârlığından doğacak hasar bedeli ve tüm yasal sorumluluk kiracıya aittir. Aracın kiracıda iken Mali mesuliyet sigortasının